Agim Bahtiri: Mbështetja financiare për klubet sportive të Mitrovicës do të jetë e rregullt

Agim Bahtiri: Mbështetja financiare për klubet sportive të Mitrovicës do të jetë e rregullt

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për të parin e Mitrovicës, njëherësh kryetari aktual Agim Bahtiri së bashku me nënkryetarin Faruk Mujka dhe kandidatët për asamblistë Izet Tahiri e Tafil Peci, sot vizituan klubin e futbollit “Trepça ’89”, në stadium që mban emrin e legjendës mitrovicase, Riza Lushta.


Bahtiri me këtë rast ka thënë se me ndryshimet në AKP nga Qeveria Kurti, do t’iu lejohet që të investojnë, pasi që tashmë  kanë marrë “dritën e gjelbër” edhe nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

“Mbështetja financiare për klubet sportive të Mitrovicës do të jetë e rregullt dhe e kategorizuar në bazë të rezultateve. Këto nuk janë premtime, por zotime! LVV 144 | AB +4”, shkruan Bahtiri në Facebook.

Lexo edhe

Video

error: