Afër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Prishtinë

Afër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Prishtinë

Krahas rritjes së numrit të rasteve pozitive me COVID-19, është rritur edhe numri i rasteve aktive me këtë virus.

Aktualisht në Kosovë janë 25 mijë e 458 raste aktive me COVID-19.


Vetëm në Komunën e Prishtinës janë 8 mijë e 864 raste aktive. Peja aktualisht ka 1 mijë e 925 raste, Mitrovica 1 mijë e 763, Gjilani 1 mijë e 559, Prizreni 1 mijë e 497, Fushë Kosova 1 mijë e 380, Gjakova 1 mijë e 253, Ferizaj me 946 si dhe komunat e tjera me qindra raste aktive me COVID-19.

Të mërkurën numri i rasteve pozitive ishte alarmante. Vetëm në një ditë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) njoftoi për 4 mijë e 397 raste pozitive me koronavirus.

Lexo edhe

Video

4 Comments

  • […] Afër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Prishtinë​Mbi 4 mijë raste të reja me COVID​Latifi: Nëse kemi përkeqësim të gjendjes do të mbyllen shkollat, mund të ketë edhe rishikim të masaveLatifi: Masat janë marrë si rezultat i situatës epidemiologjike, Kosova me më së paku raste të vdekjes në rajonQeveria nuk përjashton mundësitë për mbylljen e shkollaveShSKUK: 132 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë, 35 post-CovidShqiptohen 405 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat antiCOVID-19Afër 17 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e tretë antiCOVID-19Dy raste të vdekjes dhe 2707 raste pozitive me COVID-19 […]

  • […] 4 mijë raste të reja me COVIDAfër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Prishtinë​Latifi: Nëse kemi përkeqësim të gjendjes do të mbyllen shkollat, mund të ketë edhe […]

  • […] 65 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e tretë antiCOID-19Afër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Prishtinë​Mbi 4 mijë raste të reja me COVIDShSKUK: 132 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë, 35 […]

  • […] ​Mbi 4 mijë raste të reja me COVIDKurti: Rritja e rasteve është e pashmangshme, qëllimi i masave është ngadalësimi i rritjesShSKUK: 181 pacientë në trajtim mjekësorAfër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Prishtinë […]

Komentet janë të mbyllura.