Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Afër 60 mijë të infektuar me Covid-19 në Kosovë

Afër 60 mijë të infektuar me Covid-19 në Kosovë

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë, me Covid-19 janë infektuar rreth 60 mijë persona. Prej tyre 1.492 kanë humbur jetën, ndërsa mbi 52 mijë janë shëruar.


Kurse numri i rasteve aktive është 6 mijë e 231.

“Numri total i rasteve pozitive është 59.931 raste nga 231.094 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.492 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 260 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 52.208 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.231”, thuhet në njoftimin e fundit të IKSHPK-së.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: