Afër 4 mijë raste aktive me COVID-19

Afër 4 mijë raste aktive me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, në raportin e fundit ka njoftuar se nga 6.008 testime, 658 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, derisa janë shëruar 160 qytetarë.


Sipas njoftimit, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.713.150 doza të vaksinës.

“Deri më sot 795.476 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 30.281 doza përforëcuese dhe 2.162 doza të treta të vaksines kundër COVID-19. Në total numri i rasteve aktive është 3.837”, thuhet në njoftim.

Lexo edhe

Video