Adeyemi refuzon Barcelonën për Borussia Dortmund

Adeyemi refuzon Barcelonën për Borussia Dortmund

Sulmuesi adoleshent dëshiron të zhvillohet në Bundesligë.


Karim Adeyemi ka refuzuar Barcelonën dhe dëshiron të bashkohet me Borussia Dortmund, sipas Sky Sport Gjermani.

Sulmuesi 19-vjeçar ishte subjekt i një propozimi zyrtar nga skuadra e Camp Nou, por ai do të preferonte të vazhdonte karrierën e tij në Bundesligë kur të vijë koha për t’u larguar nga Red Bull Salzburg.

Video

error: