Adele tregon për herë të parë një fytyrë pa grim

Adele tregon për herë të parë një fytyrë pa grim

Grimi dihet se ka një fuqi të jashtëzakonshme transformimi, kjo është arsyeja pse disa të famshëm shpesh fshehin daljet e tyre natyrale, ndërsa paparacët përpiqen t’i kapin ato.

Të gjitha papërsosmëritë mund t’i mbulojmë me make-up, të fshehim të metat dhe të nxjerrim në pah anët e mira të fytyrës dhe shpesh ndodh që një sasi e madhe grimi të shkatërrojë plotësisht pamjen e dikujt.

Por, YouTuber-ja dhe grimerja e famshme holandeze Nikkie de Jager në videon e saj e sajoi këngëtaren e njohur Adele, e cila së fundmi këndoi në albumin e saj të ri për gjithçka që kaloi në martesë dhe jetë.

Këngëtarja e cila padyshim ia ka dalë të bëjë një transformim të vitit për të cilin flitet prej muajsh, ka vendosur të tregojë në një mini video sesi i duket fytyra pa grim.


Adele theksoi fuqinë e mbulimit të grimit, pa të cilin pak zonja të famshme sot vendosin të shfaqen në publik.

Për ta bërë gjithçka më të qartë për të parë të gjithë magjinë e grimit, Nikkie bëri vetëm një gjysmë të fytyrës së Adele dhe e la tjetrën krejtësisht pa grim.

Fillimisht ajo aplikoi fondatinë në gjysmën e parë dhe më pas vuri në pah vetullat që Adele, thotë ajo, i pëlqen t’i lyejë vetë, sepse ato janë të zbehta në mënyrë natyrale.

Pas disa prekjeve dhe buzëkuqit, Adele më në fund bëri shaka dhe tha se me këtë ‘gjysmë make-up’ duket si Joker, por në një mënyrë pozitive.

Videoja u shikua nga më shumë se pesë milionë njerëz për tri ditë, dhe shumë në komente theksuan se këngëtarja është e bukur edhe pa grim.

Lexo edhe

Video