Abdixhiku: S’ka pajtueshmëri për shtyrjen e zgjedhjeve

Abdixhiku: S’ka pajtueshmëri për shtyrjen e zgjedhjeve

Kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku, ka potencuar se në takimin me presidenten nuk ka pasur pajtueshmëri që të ketë shtyrje të zgjedhjeve lokale.


Abdixhiku tha se LDK do të ushtrojë fushate zgjedhore 5 ditore ose fare për të ruajtur shëndetin e qytetarëve.

“Ne besojmë që një skenar politik i prezantuar tash e sa kohë në studio televizive nuk bën të ekzekutohet për shkak se në pyetje është demokracia. Nuk kishte pajtueshmëri për shtyrje të zgjedhjeve dhe besoj që kjo çështje është një ditë e mirë për demokracinë, ndërsa ne partitë politike duhet të kujdesemi për qytetarët”, tha ai.

Lexo edhe

Video

2 Comments

Komentet janë të mbyllura.