Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

AAK publikon versionin digjital të Programit

AAK publikon versionin digjital të Programit

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, dje ka shpalosur programin qeverisës, program ky i hartuar nga ekspertë të fushave përkatëse.

Sot faqja zyrtare e AAK-së, ka njoftuar se është publikuar versioni digjital i Programit.

“Propozimi ynë për Kosovën.

Në qendër të Programit tonë janë 4 shtylla:

 EKONOMIA 


 SIGURIA DHE SUNDIMI I LIGJIT 

 MIRËQENIA 

 POLITIKA E JASHTME 

Ky Program është baza për Kosovën e mbrojtur, të sigurtë, të paprekshme, të konsoliduar, të zhvilluar dhe integruar në familjen e shteteve demokratike!”, thuhet në njoftimin e AAK-së.

Për ta shkarkuar Programin klikoni në link: https://aak-ks.com/aak_pz_2021-2025.pdf

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: