AAK: Kurti po i jep kredit Thaçit të flasë në emër të Kosovës

AAK: Kurti po i jep kredit Thaçit të flasë në emër të Kosovës

Deputeti i AAK-së, Gazmend Syla i ka reaguar kryeministrit të Kosovës Albin Kurti rreth veprimeve të tij të fundit.


Syla, në postimin e tij në Facebook, ka pasur edhe një thirrje për kreun e ekzekutivit.

“Albini e përjashtoi veten dhe Kosovën me heqjen e taksës, duke i dhënë kredit presidentit që të flasë në emër të Kosovës. Vepro sa s’është bërë vonë kryeministër”, shkruan ai.

Lexo edhe

Video