AAK dënon arrestimin e të aktivistëve të saj para Kuvendit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dënon ashpër aktin e arrestimit të aktivistëve të Aleancës së të Rinjve të AAK-së, të cilët ishin duke realizuar një aksion simbolik kundër heqjes së taksës, para objektit të Qeverisë.

Trajtimi policor i qytetarëve të ndershëm, vetëm pse ia kujtojnë kryeministrit Albin Kurti shkeljen flagrante të parimeve të dikurshme, është kundër frymës së Kushtetutës së Kosovës, dhe ligjeve në fuqi, thuhet në reagimin e AAK-së.


Aktivistët e Aleancës së të Rinjve të AAK-së ndërmorën sot një aksion simbolik duke vendosur një arkivol para ndërtesës së Kuvendit, në shenjë revolte ndaj paralajmërimeve të Kurtit për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe.

 

Lexo edhe

Video