• 31 Mars, 2020
  • Last Update Mars 31, 2020 3:12 pm
  • Prishtinë

Tjera

SHBA, mbi 3000 të vdekur nga COVID-19

Numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në SHBA ka arritur mbi 3 000, sipas të dhënave të publikuara nga Universiteti Johns

Shkencëtarët italianë: COVID-19 pëson mutacione të ngadalshme – vaksina do të jetë efektive

Aktualisht nuk ka asnjë ilaç specifik që mund të kurojë koronavirusin, por studiuesit në Itali pretendojnë se COVID-19 është një sëmundje që pëson mutacion të ngadalshëm,

Boyd-Ramosajt: Do të përpiqem të vazhdojmë marrëdhëniet tona

Gjenerali amerikan, John Boyd në përvjetorin e dekorimit si “Qytetar Nderi i Deçanit”, ka dërguar një letër kryetarit të kësaj komune, Bashkim Ramosaj, ku ka shkruar

Dumoshi nënshkruan dy vendime për federatat sportive, sportistët dhe trajnerët

Sipas legjislacionit për sportin dhe financimin e federatave sportive, sportistëve dhe trajnerëve, ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka nënshkruar sot dy vendime që

Abonohu

error: