• 23 Shkurt, 2020
  • Last Update Shkurt 23, 2020 10:32 am
  • Prishtinë

Tjera

Koronavirus infekton edhe Samsungun

Koronavirusi duket se ka prekur edhe gjigandin e teknologjisë Samsung. Samsung Electronics tha të shtunën se një rast koronavirus ishte konfirmuar në kompleksin e fabrikës së

Bibla e shtypur në pllaka metalike para 565 viteve

Johannes Gutenberg në vitin 1455, shtyp librin e parë Biblën me pllaka metalike. Më parë librat kopjoheshin me dorë apo shtypeshin me pllaka të gdhendura druri

Lindja e presidentit të parë të SHBA-ve

Si sot 288 vjet më parë, më 22 shkurt të vitit 1732 lindi në Westmoreland të shtetit Virginia, George Washingtoni, figura mbizotëruese në historinë e Shteteve

SHBA dhe BM akuzojnë Rusinë për sulme kibernetike në Gjeorgji

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe akuzuan shërbimin sekret ushtarak rus (GRU) se fshihej pas sulmeve kibernetike të bëra ndaj Gjeorgjisë në vitin

Abonohu

error: