Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje
  • June 20, 2021
  • Last Update June 19, 2021 9:59 pm
  • Prishtinë
[ays_poll id=8]

Tjera

Windows 11, Microsoft synon të duket më shumë si Apple

Fotografitë e sistemit operativ Windows 11 të Microsoft kanë rrjedhur në internet përpara një pritjeje të pritshme të 24 qershorit – dhe Apple duhet të përgëzohet.

Sëmundja misterioze e lëkurës prek peshkaqenët

Biologët e detit po hetojnë një sëmundje misterioze të lëkurës që prek peshkaqenët me majë të bardhë në Malajzi dhe raportet e hershme sugjerojnë që rritja

Vula 7.000-vjeçe në Izrael mund të ishte përdorur për nënshkrimin e dërgesave

Një vulë balte gati 7.000-vjeçare, e zbuluar në Izrael, mund të jetë përdorur për shumë arsye, përfshirë nënshkrimin për dërgesat, sipas një studimi në Izrael. Vula

Kompjuteri i parë kuantik në Evropë prezantohet në Gjermani

Kancelarja gjermane Angela Merkel prezantoi sot kompjuterin e parë kuantik të instaluar në Gjermani nga gjigandi amerikan i kompjuterëve IBM, ndërsa Evropa është aktive në avancimin

Abonohu

error: