• July 13, 2020
  • Last Update July 12, 2020 10:16 pm
  • Prishtinë

Tjera

Gjermania kërkon sanksione ndaj Rusisë për sulme hakerësh në Bundestag

Qeveria gjermane ka propozuar vendeve anëtare të BE-së vendosjen e sanksioneve kundër Rusisë për sulmin e hakerëve në Bundestag pesë vjet më parë. “Qeveria gjermane supozon

Hoti: Profesionistët e shëndetësisë janë heronjtë tanë

Kosova vazhdon të përballet me gjendje të rëndë të krijuar si pasojë e koronavirusit të ri. Deri më tash në vendin tonë janë konfirmuar 4715 raste

Daut Haradinaj: Srebrenica është fytyra e vërtetë e Serbisë

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj ka kujtuar masakrën e Srebrenicës. Ai ka thënë se Masakra e Srebrenicës është fytyra e vërtetë e Serbisë

Hoti-Vuçiq të dielën bisedojnë virtualisht, përballen më 16 korrik

Gjermania dhe Franca kanë konfirmuar se është shtyrë takimi në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në deklaratë të përbashkët thuhet se palët do të bisedojnë në

Abonohu

error: