Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

9 viktima dhe 341 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

9 viktima dhe 341 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

​Ministria e Shëndetësisë raporton se 9 persona të tjerë kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit në Shqipëri, duke e çuar bilancin total të fataliteteve në 2256 që nga nisja e pandemisë.


Në buletin ditor mësohet gjithashtu se nga 3007 testime të kryera, 341 prej tyre kanë rezultuar pozitive me koronavirus, raporton A2.

Ajo që bie në sy është rënia e dukshme e personave të shtruar në spitalet që kanë nevojë për trajtim më të specializuar. Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 263 pacientë

Lexo edhe

Video

error: