Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

6 viktima dhe 336 raste në 24 orët e fundit në Shqipëri

6 viktima dhe 336 raste në 24 orët e fundit në Shqipëri

Gjashtë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri në 24 orët e fundit.


Nga 2865 testime të kryera, janë konfirmuar 336 raste të reja, ndërsa raportohet se janë shëruar 625 persona.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 276 pacientë, 12 në terapi intensive, nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar.

Lexo edhe

Video

error: