Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

6 viktima dhe 313 raste të reja me koronavirus në Mal të Zi

6 viktima dhe 313 raste të reja me koronavirus në Mal të Zi

Në 24 orët e fundit, gjashtë vdekje dhe 313 persona të sapo infektuar me virusin korona u raportuan në Malin e Zi, në 876 mostra të analizuara, njoftoi sot Instituti i Shëndetit Publik.


Shumica e infektuar rishtas janë në Podgoricë – 149. Numri i përgjithshëm i vdekjeve nga pasojat e virusit korona në Malin e Zi që nga fillimi i epidemisë – 811.

Numri i rasteve aktive është 7.245. Numri i përgjithshëm i rasteve të regjistruara të infektimit me virusin e ri korona në Malin e Zi që nga fillimi i epidemisë në mars të vitit të kaluar është 61.972.

Lexo edhe

Video

error: