6 të shëruar dhe 3 raste të reja me COVID-19 në Malishevë

6 të shëruar dhe 3 raste të reja me COVID-19 në Malishevë

Bazuar në të dhënat dhe rezultatet e analizave për COVID-19, sot janë shëruar 6 persona dhe janë regjistruar 3 raste të reja në Komunën e Malishevës.


Kjo është konfirmuar nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, në komunikimin zyrtar me Komunën e Malishevës, sipas së cilës rastet e reja janë nga Turjaka, Seniku dhe Banja.

Nga 14 marsi e deri më tash në Komunën e Malishevës me koronavirus janë konfirmuar 161 raste, prej tyre 107 janë shëruar, 42 janë raste aktive dhe 12 persona kanë vdekur.

Lexo edhe

Video

error: