519 raste të reja dhe një viktimë nga Covid 19

519 raste të reja dhe një viktimë nga Covid 19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka humbur jetën një pacient i infektuar me koronavirus.

519 raste të reja janë konfirmuar pozitiv me Covid 19 dhe janë shëruar 779 të tjerë.


Gjatë 24 orëve të fundit janë vaksinuar 46 qytetarë të Kosovës.

MSH po ashtu ka njoftuar se janë bërë 1921 testime.

Lexo edhe

Video