5 të vdekur nga COVID-19 sot në Maqedoninë Veriore

5 të vdekur nga COVID-19 sot në Maqedoninë Veriore

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit  janë regjistruar 442 raste të reja,  jetën e kanë humbur 5 persona, ndërsa 373 e kanë fituar betejën me COVID-19.


Që nga fillimi i epidemisë në Maqedoninë Veriore janë regjistruar 213.307 raste, ndërsa prej tyre janë shëruar 197.493 dhe 7.474 kanë humbur jetën.

Rastet aktive me virus në vend janë 8.339./AlsatM

Lexo edhe

Video

error: