Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

494 të vdekur nga koronavirusi në Britani të Madhe

494 të vdekur nga koronavirusi në Britani të Madhe

Numri i pacientëve që vdiqën nga Covid-19 në spitalet britanike në 24 orët e fundit është 494, dhe numri i përgjithshëm i viktimave është 33.186, njoftoi Ministria e Shëndetësisë së Britanisë së Madhe.


Sipas të dhënave zyrtare, 87.063 njerëz u testuan dje, pothuajse 13.000 më pak se 100.000 që qeveria planifikoi t’i nënshtrohej testimit ditor.

Deri më tani, janë testuar gjithsej 1.522.258 persona, nga të cilët 229.705 janë pozitivë, transmeton KosovaPress.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: