47 raste pozitive me COVID-19 dhe një i vdekur në 24 orët e fundit

47 raste pozitive me COVID-19 dhe një i vdekur në 24 orët e fundit

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 47 raste me COVID-19 në Kosovë, nga 3 mijë e 482 testime. Ndërkohë që një person ka vdekur si pasojë e koronavirusit.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë bëhet e ditur se në 24 orët e fundit janë dhënë 931 doza të vaksinës kundër COVID-19.


Sot janë shëruar shtatë qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.048.                                                                  

Në total numri i rasteve aktive është 492.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.