Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

45 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore

45 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore

Maqedonia Veriore sot raportoi 45 vdekje të reja nga koronavirusi dhe 1.394 infeksione të reja.


Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 4.920 mostra u testuan në 24 orët e mëparshme, nga të cilat 28.33 për qind ishin pozitive.

Që nga fillimi i epidemisë, 134.134 infeksione janë regjistruar në Maqedoninë Veriore, dhe 3.905 njerëz kanë vdekur nga virusi korona.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: