440 raste aktive me COVID-19

440 raste aktive me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.826.157 doza të vaksinës.


Sipas njoftimit, deri dje 822.026 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

“Deri dje janë dhënë 101.563 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. Nga 769 testime, 21 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Dje janë shëruar 22 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.495.”, thuhet në njoftim.

Lexo edhe

Video