41 vjet nga nderimi i Shën Terezës me çmimin më të lartë të Indisë

41 vjet nga nderimi i Shën Terezës me çmimin më të lartë të Indisë

Shën Tereza më 25 janar të vitit 1980, nderohet me çmimin më të lartë civil të Indisë, Bharat Ratna.


Jetën e saj, kjo humaniste shqiptare ia kishte përkushtuar më të varfërve, dhe çmimi indian ishte mirënjohje për bamirësinë e saj./KosovaPress/

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: