40 raste të reja në Kroaci, një person ka vdekur

40 raste të reja në Kroaci, një person ka vdekur

Në Kroaci, 40 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e kaluara, dhe një person tjetër ka vdekur, sipas Selisë Qendrore Kombëtare të Mbrojtjes Civile.

“Në Kroaci, në periudhën e kaluar 24-orëshe, kemi 40 pacientë të rinj pozitivë, që do të thotë se kemi gjithsej 1.222 pacientë,” tha ministri i Shëndetësisë Vili Beros para gazetarëve.


Ai shtoi se 11.464 mostra janë testuar deri më tani, nga të cilat 617 në 24 orët e kaluara.

“Për fat të keq, ne kemi një pacient të vdekur në Klinikën e Sëmundjeve Infektive, një burrë të moshës së mesme që nuk ishte më parë i sëmurë”, tha Beros.

“Ne kemi 372 shtruar në spital dhe 130 të shtruar në spital, që është pesë më shumë sesa dje,” shtoi ai.

Lexo edhe

Video