398 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid

398 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 398 tiketa në bazë të ligjit Covid – 19.


Policia po ashtu ka shqiptuar 1158 tiketa trafiku.

Ndërkohë, bëhet e ditur se gjatë 24 orëve kanë ndodhur edhe 22 aksident trafiku me të lënduar dhe 41 aksident trafiku me dëme materiale.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.