339 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

339 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.781 doza të vaksinës.


Sipas institutit, deri dje 822.573 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë dhe janë dhënë 102.326 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Instituti njofton se dje nga 646 testime, 11 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.740.

Lexo edhe

Video