Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

33 të testuarit në Miradi të Ulët dalin negativë

33 të testuarit në Miradi të Ulët dalin negativë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë konfirmon se 33 personat e testuar të fshatit Miradi e Ulët, që i përkisnin rrethit familjar të tre të infektuarve me  COVID 19, kanë dalë negativë.

Shtabi Emergjent në Fushë Kosovë, falënderon IKSH për veprimin e shpejt, në mënyrë që të sqarohet gjendja e rrethit social të të prekurve nga COVID 19.


Njëherësh njoftohet se gjendja e të prekurve është shumë e mirë dhe ata janë në përkujdesje të vazhdueshme, thuhet në njoftimin e Komunës së Fushë Kosovës

 

Lexo edhe

Video

error: