32 të vdekur dhe 617 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

32 të vdekur dhe 617 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 617 raste të reja nga 4621 testime të realizuara.


Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 450 pacientë, ndërsa betejën me virusin Covid-19 e kanë humbur 32 persona.

Raste aktive në vend janë 13.027.

Lexo edhe

Video

error: