32 raste të reja me COVID-19

32 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit 32 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK).

Raporti i plotë:

29 Mars: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

  ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 272 doza të vaksinës kundër COVID-

  19.

  ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

  1.821.540 doza të vaksinës.

  ℹ Deri më sot 820.146 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

  ℹ Deri më sot janë dhënë 99.870 doza përforcuese dhe doza të treta

  të vaksines kundër COVID-19.


  ℹ Nga 969 testime, 32 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin

   COVID-19.

  ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

  ℹ Sot janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të

  shëruarve është 223.684.

  ℹ Në total numri i rasteve aktive është 593.

 ➡Të dhënat e detajuara mund t’i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Lexo edhe

Video