Alarmante: 3 mijë e 206 raste të reja me COVID-19

Alarmante: 3 mijë e 206 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë 3 mijë e 206 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Raporti i plotë:

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.620 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.742.039 doza të vaksinës.

ℹ️Deri më sot 800.754 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ️Deri më sot janë dhënë 44.143 doza përforëcuese dhe 7.866 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

ℹ️Nga 11.883 testime, 3.206 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.


ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

ℹ️Sot janë shëruar 357 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 160.247.

ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 15.247.

➡️Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

__________________

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.