3 mijë e 126 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

3 mijë e 126 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Rastet me Covid-19 këtë të premte shënuan rekord në Kosovë. Po ashtu edhe numri i testimeve ishte më i larti deri më tani.

Gjatë ditës së djeshme u testuan 1.608 mostra, ndërsa 418 prej tyre rezultuan pozitive.


Deri më tani numri total i rasteve pozitive është 19.328 raste nga 92.706 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 678 raste të vdekjes. 

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 67 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15.434 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.126.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: