28-vjeçarja afgane lind foshnjën në QKUK

28-vjeçarja afgane lind foshnjën në QKUK

Një shtetase afgane ka lindur foshnjën e saj në Qendrën Klinike Universitarë të Kosovës (QKUK).


Kështu kanë bërë të ditur nga Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar.

“Një shtetase afgane, me inicialet S.F., e moshës 28 vjeçare, lindi një foshnje në Klinikën e Gjinekologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Fëmija u lind me operacion, peshon 3.7 kilogramë dhe i takon gjinisë mashkullore. Sipas mjekëve, gjendja shëndetësore e gruas dhe e bebës është e mirë”, thuhet në njoftimin e ShSKUK-së.

Lexo edhe

Video