28 viktima dhe 577 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

28 viktima dhe 577 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 577 raste të reja nga 3885 testime të realizuara.


Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 572 pacientë, ndërsa betejën me virusin Covid-19 e kanë humbur 28 persona.

Raste aktive në vend janë 12.984.

Lexo edhe

Video

error: