2708 raste të reja sot me COVID-19 në Kosovë

2708 raste të reja sot me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit nga 10.833 testime, 2.708 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19 dhe një person ka vdekur.

Në 24 orë janë dhënë 4.731 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.732.948 doza të vaksinës.


Deri më sot 799.114 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 43.760 doza përforcuese dhe 2.199 doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Sot janë shëruar 202 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 159.573.

Në total numri i rasteve aktive është 9.771.

Lexo edhe

Video

2 Comments

  • […] 2708 raste të reja sot me COVID-19 në KosovëEkspertët shëndetësorë kërkojnë ashpërsim të masave antiCOVID, kjo kundërshtohet nga PDK​Tetë shkolla në mësim online, Nagavci: Rekomandohet që shkollat të mbyllen të funditLatifi: Do ketë ndryshim të masave, e mundshme që gastronomia të mbyllet në orën 22:00 […]

  • […] 9 mijë raste aktive me COVID-192708 raste të reja sot me COVID-19 në KosovëEkspertët shëndetësorë kërkojnë ashpërsim të masave antiCOVID, kjo kundërshtohet nga […]

Komentet janë të mbyllura.