26 viktima dhe 1.383 raste të reja nga COVID-19

26 viktima dhe 1.383 raste të reja nga COVID-19

26 kosovarë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga COVID-19. Ndërsa gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 1.383 raste të reja të infektimit.

“Nga 11.472 testime, 1.383 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 26 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 996 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 115.657. Në total numri i rasteve aktive është 26.886”, thuhet në raportin e MSh-së.


Në 24 orët e fundit janë dhënë 17.684 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 825.745 doza të vaksinës.

Deri më sot 276.890 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Lexo edhe

Video

2 Comments

  • […] 26 viktima dhe 1.383 raste të reja nga COVID-19 Shtimi i numrit të pacientëve, vendosen edhe 80 shtretër në Mjekësinë Sportive ​Kurti kërkon nga komunat të zbatojnë në përpikëri masat antiCOVID-19 Bulliqi pas takimit me Kurtin dhe Vitinë: Situata në të cilën ndodhemi nga COVID-19 s’ka vend për politizime […]

  • […] 26 viktima dhe 1.383 raste të reja nga COVID-19 Vitia thotë se gjatë shtatorit qytetarët mund të vaksinohen edhe gjatë të dielave Shtimi i numrit të pacientëve, vendosen edhe 80 shtretër në Mjekësinë Sportive Edhe një i ri humb jetën nga COVID-19 Pulmologjia shndërrohet në klinikë COVID, vetëm dy shtretër të lirë, 80% e pacientëve janë të pavaksinuar ​Kurti kërkon nga komunat të zbatojnë në përpikëri masat antiCOVID-19 Kurti: S’kemi hapësirë për të gabuar në zbatimin e masave të reja, në variantin Delta kemi një armik të rrezikshëm […]

Komentet janë të mbyllura.