24 vjet nga themelimi i “Shqiponjave të Zeza”, Daut Haradinaj: Kishin guxim të pashoq

24 vjet nga themelimi i “Shqiponjave të Zeza”, Daut Haradinaj: Kishin guxim të pashoq

Ish-komandanti i UÇK-së në Dukagjin, Daut Haradinaj ka takuar sot pjesëtarët e Njësitit “Shqiponjat e Zeza” në 24-vjetorin e themelimit. 


Ai në një postim në Facebook ka thënë se ata kishin guximin e pashoq në luftë. 

“Sot për nder të 24-vjetorit të themelimit të Njësisë “Shqiponjat e Zeza”. Njësi që tregoi guximin e pashoq të burrave dhe grave të cilët luftën për çlirim e ngritën lartë në frontet e fitoreve të njëpasnjëshme. Nderim e mirënjohje për të rënët dhe të gjallët!”, ka shkruar Haradinaj.

Lexo edhe

Video