2358 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID

2358 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 2358 tiketat në bazë të ligjit Covid-19.


Po ashtu, sipas policisë, janë shqiptuar edhe 1137 tiketa trafiku.

Ndërkohë bëhet e ditur se gjatë 24 orëve ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet, 21 aksidente me të lënduar dhe 30 aksidente me dëme materiale.

Lexo edhe

Video

error: