Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

22 vjet nga masakrat në fshatrat e Rahovecit

22 vjet nga masakrat në fshatrat e Rahovecit

Sot mbushen 22 vjet nga masakrimi i dëshmorëve dhe martirëve në fshatrat Fortesë, Brestoc dhe Celinë të Komunës së Rahovecit.


Gjatë luftës së vitit 1999 në fshatin Fortesë janë vrarë nga forcat serbe 69 martirë, në Brestoc 5 dëshmorë dhe 49 martirë, ndërsa në Celinë janë vrarë 75 martirë.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: