205 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore dhe 6 viktima

205 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore dhe 6 viktima

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 205 raste të reja të të infektuarve me Covid-19.


Ndërkohë që numri i të shëruarve është më i lartë se i të infektuarve dhe shënon 336. Sipas raportit gjatë 24 orëve të fundit kanë nderuar jetë edhe 6 pacientë të prekur nga Covid-19.

Lexo edhe

Video

error: