20 të vdekur dhe 932 raste të reja me COVID-19

20 të vdekur dhe 932 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve nga 7.384 testime, 932 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.


Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 20 raste të vdekjes.

“Sot janë shëruar 962 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 114.661. Në total numri i rasteve aktive është 26.525”, thuhet në njoftim.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.