19-vjeçarit në Skenderaj i sekuestrohet një armë

19-vjeçarit në Skenderaj i sekuestrohet një armë

Një 19-vjeçari në Skenderaj i është sekuestruar një armë në Skenderaj.

Polica  në rrugën “Bekim Berisha” në Skenderaj pasditen e së enjtes po trajtonte një mosmarrëveshje të disa personave, me ç’rast nga i dyshuari V.M 19-vjeçar u sekuestrua arma e llojit pistoletë.


“Në orët  e pasdites  së datës 21 tetor 2021, Policia në Skenderaj, ka sekuestruar një armë.  Sekuestrimi i armës, është bërë  në rrugën ‘Bekim Berisha’ në Skenderaj, në kohën kur një njësi  policore po trajtonte një  rast të  një mosmarrëveshje ndërmjet disa personave,  me ç’ rast nga i dyshuari  V. M., 19 vjeçar shtetas i Republikës së Kosovës është sekuestruar një armë e llojit ‘pistoletë’, për të cilën i dyshuari nuk posedonte leje”, thuhet në komunikatë për medie.

Ndërkohë që “Lidhur me rastin për armëmbajtje pa leje është  intervistuar personi i dyshuar, ndërsa pas intervistimit  me urdhër të prokurorit të rastit është  liruar në procedurë të rregullt, dhe ndaj tij është iniciuar rast për veprën penale  ‘Mbajtje në pronësi, posedim dhe kontroll të paautorizuar të armëve’”.

Lexo edhe

Video

error: