19 të vdekur nga COVID-19 sot në Maqedoninë Veriore

19 të vdekur nga COVID-19 sot në Maqedoninë Veriore

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë konfirmuar 19 persona të vdekur si pasojë e koronavirus.


Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, në 24 orët e fundit janë shënuar 2.019 raste të reja dhe 917 të shëruar.

Numri i përgjithshëm i personave me COVID-19 në Maqedoninë Veriore që nga fillimi i epidemisë është 261.347, i të shëruarve 231.179, ndërsa betejën me sëmundjen e rrezikshme e kanë humbur 8.285 pacientë.

Lexo edhe

Video