Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

183 raste të reja me COVID-19 dhe 5 viktima në Maqedoninë Veriore

183 raste të reja me COVID-19 dhe 5 viktima  në Maqedoninë Veriore

Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore, nga 1769 testet e kryera 183 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.


Më së shumti raste të reja janë konfirmuar në Shkup-51, Koçan-20, Prilep-15, Tetovë-13, Gostivar-9, Kumanovë-7, Strumicë-7, etj.

Ndërkohë betejën me sëmundjen e rrezikshme e kanë humbur 5 pacientë. Një pacient nga Shkupi i moshës 61-vjeçe, një 68-vjeçar nga Dibra, një 58-vjeçar nga Kriva Pallanka, një 71-vjeçar nga Radovishi dhe një pacient nga Koçani i moshës 66-vjeçe./AlsatM

Lexo edhe

Video

error: