177 raste të reja me COVID-19

177 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 986 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, 177 persona.

Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve janë shëruar 13 persona dhe nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.


Ndërkohë, bëhet e ditur se raste aktive janë 486.

Kurse, të vaksinuar gjatë 24 orëve janë 70 persona.

Lexo edhe

Video