Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

170 raste aktive me COVID-19 në Gjilan

170 raste aktive me COVID-19 në Gjilan

Nën udhëheqjen e nënkryetarit të Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli është mbajtur takimi i radhës i komitetit të Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Nënkryetari Ismajli ka njoftuar se në Gjilan janë 170 raste aktive me virusin, ndërkaq ka bëra apel që të respektohen masat kundër përhapjes së COVID-19.


Ai njoftoi, po ashtu, se 120 mostra janë në pritje për rezultat, derisa ka shfaqur shpresën të mos ketë rritje të rasteve.

Gjendja e përgjithshme e Gjilanit sa i përket përballjes me pandeminë brenda dhjetë muajve është si vijon: nga 8802 mostra, 3305 kanë rezultuar pozitivë, 3032 janë shëruar, 103 kanë vdekur, 170 raste janë aktive, 28 persona të konfirmuar COVID-19-pozitivë janë në hospitalizim dhe mostra në pritje janë 120.

Lexo edhe

Video

error: