15 raste me Covid 19 gjatë 24 orëve

15 raste me Covid 19 gjatë 24 orëve

Asnjë person nuk ka humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit të Kosovë, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë, si pasojë e infektimit me koronavirus.

Ndërkohë 15 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me këtë virus.


Janë vaksinuar 29 të tjerë dhe janë shëruar 25 qytetarë.

Aktualisht aktiv janë edhe 128 persona.

Lexo edhe

Video