149 raste të reja me COVID-19

149 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 986 testime nga të cilat 149 persona kanë dal pozitiv me COVID-19.


Sipas ministrisë, janë shëruar 43 persona dhe nuk ka të vdekur. Derisa raste aktive janë 592

Ndërkohë, të vaksinuar brenda 24 orëve janë 57 persona.

Lexo edhe

Video