14 viktima nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore

14 viktima nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore

14 persona kanë vdekur në 24 orët e fundit si pasojë e COVID-19 në Maqedoninë Veriore, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë.


Në 24 orët e fundit janë realizuar 6.591 testime për koronavirus dhe pozitivë kanë dalë 882 persona.

Gjatë kësaj periudhe 140 persona janë shëruar nga koronavirusi.

Lexo edhe

Video